Novinky

29.6.2023

Naše příprava na prázdniny a hlavně odlet do USA za léčbou studeným laserem. Honzík a celá rodina jíme Kozí kolostrum od Betula. Vždycky jsou to nervy, abychom byli všichni zdraví a v plné formě, protože cesta trvá 24 hodin a léčba je velmi finančně náročná. A kolostrum je naše pojistka. Obsahuje v koncentrované formě rozmanité biologicky aktivní látky jako imunoglobuliny, laktoferin, cytokiny, vitamíny, biominerály, růstové faktory, speciální antivirové a antibakteriální látky, interferon a další. To vše pak optimalizuje přirozený obranný systém, pomáhá udr­žovat zdraví a normální funkci imu­nitního systému při intenzivní fyzické námaze. Ury­chluje následnou regeneraci sil, posiluje organismus při únavě a podílí se na zneškodňování škodlivých virů a baktérií. V neposlední řade posiluje i tzv. „pasivní imunitu“.

Bereme si ho i na cestu, protože dlouhý let a klimatizace je pro imunitu nejnaročnější. Mají i dětské kolostrum, ale my užíváme to pro dospěláky. Pokud budete kupovat, můžete použít naši 10% slevu HONZIK10. Sleva platí do října 2023.

https://www.betula.cz/kolostrum

23.5.2023

Honzík se sestřičkou absolvovali v Egyptě delfinoterapii. Při terapii je přítomna terapeutka a trenér delfínů. Evičku Honzíkova nehoda před skoro 3 lety psychicky poznamenala. Mívá záchvaty úzkosti a je často plačtivá. Děti s delfíny pracovali na souši i ve vodě. Házeli jim míčky, kroužky, dávali jim napít, hladili je po bříšku a ploutvích. Na konci jim delfíni namalovali i obrázek. Honzík neměl rád skenování. Skenování sonarem je záhadné působení delfína na člověka, kdy delfín pozná poškozenou část těla pacienta a má ji svým působením napravovat. Honzík při něm hodně plakal, protože měl strach. Báli jsme se, aby mu to nevyvolalo špatné vzpomínky na topení. Nakonec jsme se s Honzíkem domluvili, že ho při skenování bude držet maminka, což ho postupně zklidňovalo. Evička skenování zvládla dobře. Oba však nejvíce bavilo jezdit na delfínech a tancovat s nimi. I když Evička i Honzík museli překonat své obavy, zvládli to a terapii si oba užili. Honzík má mnohem víc uvolněný výraz v obličeji a stále víc chce dělat věci sám. Evička je klidnější. Účinky se mají projevit během několika měsíců, tak se těšíme.

17.4.2023

Po lázních, po Velikonocích a s novým sestřihem Honzík najíždí na běžný režim, který jsme opět trošku uzpůsobili jeho aktuálnímu vývoji a potřebám.

Minulý týden si začal poprvé hrát s kamarády ze stacionáře. Takže po poradě s paní učitelkou jej tam budeme dávat častěji než na 2 dopoledne v týdnu. Dvakrát týdně absolvuje logopedii, kde také došlo k pokroku. Honzík se vědomě snaží opakovat “ba, be, bi, bo, bu”. A už zvládne říci “bobr, booba, ano, ne”.

Jednou týdně budeme jezdit na tuina masáže a nezbytností každého dne je minimálně hodinu pracovat se studeným laserem.

Přidáváme více domácí pohody a ubíráme na cestování autem.

10.4.2023

Velikonoční tvoření Honzíka a Evičky s tetou Andrejkou, která za námi přijela na Velikoce z USA. Všem přejeme pohodové a požehnané velikonoční svátky plné lásky a zázraků.

29.3.2023

Honzík úspěšně absolvoval měsíční neurorehabilitaci v Sanatoria Klimkovice. 3 týdny měl 2,5 hodiny denně cvičení a poslední týden 1,5 hodinu denně s naší užasnou fyzioterapeutkou, se kterou jsou již sehraný tým. Zlepšila se mu stabilita těla. Začal sám šlapat na motomedu a zkoušel jezdit sám na trojkolce. Otestoval si invalidní vozíček. Řešili jsme senzorické vložky do bot a zkoušeli vertikalizátor Buffin. Honzík nenápadně zkoušel pérovat nožičkami na trampolíně. Poprvé sám snědl celý rohlík. Rád chodil do školky a dokonce se nenápadně začíná účastnit kolektivních aktivit. Na ergoterapii se intenzivně zaměřovali na sebeobsluhu. Ty změny mi připadají obrovské. Často jsou to blíže nespecifikovatelné pohyby, které dříve nedělal, ale zdravé děti je běžně dělají. Každý takový moment mě naplňuje úžasem a nadějí.

14.1.2023

2.1.2023 jsme započali intenzivní neurorehabilitaci studeným laserem u Dr. Crawforda. Nyní se terapie zaměřovala na levou stranu (hemisferu) mozku, aby se Honzík rozmluvil. Má stále ztuhle svaly v obličeji a to brání mluvení. Honzík se během 10ti dnů viditelně zlepšil. Dokáže si jednotlivé aktivity užít a ty, které se mu nelíbí nebo jsou hodně náročné vydrží, i když se mu nechce. Úroveň jeho spolupráce s terapeuty a lékaři je mnohem větší než dříve.

Po terapii se Honzíkovi zlepšila pravá strana, pomalu mu povoluje asymetrie v obličeji a dokonce začal říkat další slovo “ano”.

Poslední den jsme měli 3 hodinové podrobné vysvětlení cca 5ti stránkového plánu domácí péče. Plán doktoři a fyzioterapeuti vždy nastavují Honzíkovi na míru. A tentokrát ho dodržet, bude opravdová výzva. Je časově i fyzicky náročný.

Jsme nadšení z posunů, ale taky hodně unavení a vyčerpaní. Snažili jsme se naplno využít každou minutu terapie a získat co nejvíce informací. Už teď víme, že budeme muset změnit dosavadní domácí léčbu a výrazně přidat na cvičení, a i regeneraci.

Jako rodiče odpovídáme za zdraví našich dětí. Ale u nás je to znásobeno. Je stresující vědět, že jen na vás záleží, jestli vaše dítě bude jednou chodit nebo ne…

31.12.2022

Tento rok byl náročný po všech stránkách, ale opět nás posunul o velký kus blíže ke splnění našeho snu. Honzík začal používat chodítko bez opory celého těla, šlapat na trojkolce a naučil se sám používat speciální hrníček. Výrazně se posunul mentálně. Začíná si sám vymýšlet znaky a skáče jimi do hovoru dospělých.

Novinkou je pro nás stacionář, kam Honzík chodí na dvě dopoledne v týdnu a moc si to užívá.

Evička začala chodit do školy a učí se číst a psát.

Těšíme se na to, co všechno přinese rok 2023. Děkujeme za podporu a modlitby.

Vážíme si toho, ze jste s námi.

Důvěřujme všichni našim dětem a ony dokáží i nemožné. Protože kdo věří v zázraky, tomu se dějí.

S láskou a přáním nekonečné naděje

Šiplovi ❤

24.12.2022

Ze srdce všem přejeme krásné a poklidné prožití vánočních svátků a nový rok 2023 plný naděje, lásky, míru a splněných přání.

21.12.2022

Tak tohle jen tak člověk nevymyslí.

Pět dní před odletem jsem onemocněla a tři dny před odletem i obě děti. Naštěstí po dvou dnech teploty zmizely.

Den před odletem nám zrušili let, ale naštěstí byla alternativa. Hodinu za Brnem jsme si uvědomili, že jsme zapomněli doma kočárek. Ve Vídni při odbavování zavazadel se zjistilo, že Evička nemá ESTA. Kvůli novému pasu ta stará neplatí. Tak jsme okamžite poslali žádost a dvě hodiny se modlili, aby přišla. Někdy trvá doručení půl hodiny, jindy 48 hodin. Nepřišla. Na poslední chvíli jsme se rozhodli, že se rozdělíme, abychom nekupovali čtyři nové letenky, ale jen dvě. S Honzíkem, zavazadly a bez peněz jsem měla letět já a Vlasta počka na ESTA, koupí dvě letenky a vydaji se s Evičkou za námi.   Zažádala jsem si ještě o speciálního asistenta s vozíkem pro Honzíka, protože jsem z celé situace byla na zhroucení. Pani asistentka byla moc milá a po kontrole mi sdělila, že nemusíme spěchat, protože naše letadlo má zpoždění. Svitla mi naděje a zase jsem se dala na modlení. A nakonec půl hodiny před odletem Eviččina ESTA opravdu přišla a stihli letadlo. V Mnichově jsme měli na přesun 15 minut. Běželi jsme s Honzikem v nosítku, batohy cca 2 km, pak ješte vlakem a doběhli jsme do letadla na úplně poslední volání a jako poslední. Jeste nás zdržovali s kontrolou očkování 🙈 Psycho…. Let trval 12 hodin a skoro všichni kašlali. Po šesti hodinách letu, kousek od našeho místa zkolabovala pasažérka, tak dostala kyslík a posádka ji hodinu poskytovala zdravotní péči. Naštěstí to zvládla a let jsme dokončili včas.

Nepřišlo nám jen jedno zavazadlo ze tří, ale ve světle předchozích událostí nám to je jedno. Na letišti na nás čekal švagr Brendon. Čtyři hodiny cesty autem do Magalie a jsme tu.   Teď už budeme jen odpočívat a užívat si vánoční pohodu s rodinou, protože od 2.1.2023 začínáme nový rok intenzivní 10 denní léčbou studeným laserem v Texasu.

30.11.2022

Honzík má za sebou 10 ponorů v Kübeck - Hyperbarická a potápěčská medicína. Po prvním horším ponoru dostal dospělácký balonek a už vše šlo docela hladce. Při potápění jsme si prohlíželi knížku a jedli sladkosti. Honzík hezky spolupracoval. Některé ponory prospal a jiné byl vzhůru. Jsem na něj pyšná, protože i když nespal, byl ochotný si masku nechat na hlavě. Což je obrovská změna. Potkali jsme se s malým Lukáškem a Martínkem, kteří jsou na cestě za uzdravením jako my. 

Pan doktor Novotný na nás dohlížel, a pak Honzíka učil ovládat komoru. Mačkat čudlíky je prostě nejvíc. 😊

10.11.2022

Poslední týden stále více narážíme na téma zdraví a imunity. Přišel podzim, všechny děti jsou nemocné, ruší se kvůli tomu rehabilitace, děti nechodí do školek a škol.  Dva roky je imunita moje téma, protože nemoc by nám kazila naplánované rehabilitace, hyperbarickou komoru, kmenové buňky, odlet na laserovou terapii do USA. Pro všechny terapie musí být Honzík naprosto zdravý a bez rýmy.  Vyzkoušeli jsme hodně různých doplňků stravy na mozek, výživu těla a imunitu. Jedno období toho bral hodně, ale nakonec jsme zrušili skoro všechno mimo pár doplňků, které vám sem postupně hodím. Dlouho jsem s tímto příspěvkem otálela, protože nejsme žádní influenceři. Ale možná se to bude někomu hodit. První je Kolostrum od Betuly. Kdysi mi ho doporučily nezávisle na sobě dvě kamarádky. Před Honzíkovou nehodou jsem si ho koupila a po nehodě v době covidové, když jsme začali ostré tempo rehabilitací a já byla nervózní z možnosti nákazy jakoukoliv nemocí, jsem ho Honzíkovi nasadila pravidelně. Evička chodila po celou dobu do školky, teď do školy, kolektivu se nevyhýbáme, protože v lázních se setkáváme s mnoha dětmi. Takže pravděpodobnost nákazy jako u každého dítěte je vždy vysoká. Ale Honzík už skoro dva roky není nemocný. Občas má rýmu, a pak dávku zdvojnásobím. Osobně mám zkušenost, že když na mě něco leze, tak si dám pět tabletek a pokud je to opravdu v začátku, tak nemoc s ní nepropukne.   Vzhledem k častému odběru máme stálou slevu 10% o kterou se s vámi můžeme podělit.

Slevový kód je Honzik10 a můžete ho uplatnit do 10.10.2023 na kolostrum kozí (to bere Honzík i Evička a my dospěláci v době nemoci) a dětské kozí a kolostrum Kombi. Počet kusů koloster neni omezen.

www.betula.cz

7.11.2022

Když ségra letos šla do školy, tak já nastupuji do školky. 😊

V březnu jsme poprvé zkusili školku vrámci rehabilitací v Klimkovicích a od té doby se Honzík vždy při zmínce o školce rozzářil. Nebyla jsem na to připravená. Plány byly jiné. Ale při plánování léčebného postupu je nutné dobře pozorovat, neustále zjišťovat informace, držet se toho, co funguje, ale také občas posouvat hranice a zkoušet nové věci a flexibilne reagovat na změny. Možnost nástupu do stacionáře se školkou pro děti se speciálními potřebami jsem prokonzultovala s jeho psycholožkou a nástup mi byl doporučen.

Upřímně jsem chtěla stále 2 roky intenzivně pracovat na léčbě i za cenu dojíždění a nepohodlí, aby pak mohl nastoupit do montessori školky jako Evička. Stále v to doufám, ale na druhou stranu cítím, že Honzík potřebuje aspoň trochu normální dětství už teď a ne, až bude na tom fyzicky lépe.  I částečné zvolnění může znamenat velký posun v psychice i motivaci. Takže nyní bude 2krát v týdnu na dopoledne ve školce.

Honzík učinil závažný výběr skříňky s lokomotivou a hladce vplul do nového kolektivu.

30.10.2022

Honzík úspěšně absolvoval 4 týdenní neurorehabilitaci v Sanatoria Klimkovice - Neurorehabilitace pro děti, kdy měl 2 týdny každý den 2,5 hodiny fyziotera a 2 týdny 1,5 hodiny fyzioterapii, navíc každý den absolvoval další terapie jako snoezelen, ergoterapii, motomed, vertikalizaci, spiderman, arte terapii, jodobromové koupele, logopedii, biofeedback.

Honzík se opět posunul. Poprvé začal sám šlapat na motomedu, jezdil i na trojkolce loped, trénoval chození v chodítku a jeho ovládání. Už ho umí i zastavit. Zlepšila se mu stabilita postoje, zlepšila se mu jistota v podávání vecí, začal se mnohem více hlasově projevovat a na logopedii vyvíjel snahu o opakování písmenek.

Psychický posun byl patrný i v ochotě k spolupráci. Jako nejnovější motivací k chození je vědomí, že pokud chce být wrestlingový bojovník jako pohádkové postavy z filmu Rachot, tak musí umět chodit. Při ježdění na trojkolce loped po chodbách sanatoria se snažil sám zatáčet. Milá byla příhoda, kdy mu v cestě zavazela jiná terapeutka. Honzík se však nepokusil ji vyhnout, ale zastavil a zatroubil.

Děkujeme Život dětem a všem dárcům. Díky vám může Honzíček ukázat, co všechno dokáže. Je to šílené, ale stále míříme k úplnému uzdravení.

20.9.2022

Minulý týden Honzík absolvoval intenzivni neurorehabilitaci v ARCADA NeuroMedical Center. S fyzioterapeutkou Zuzkou pracovali na zlepšení rovnováhy a chůzi s chodítkem. Honzík se zamiloval do skatebordu 😊.

1.9.2022

Započala nová etapa v naší rodině. Honzíkova sestřička Evička nastoupila do prvního trojročí v montessori škole. S Honzíkem jsme ji šli doprovodit do třídy a budeme ji spolu každý den vyzvedávat.

31.8.2022

Honzík absolvoval 10ti denní intenzivní laserovou rehabilitaci v Austin Center for Developing Minds. Během 4 hodin denně s Honzíkem pracovali lékaři a fyzioterapeuti. Terapie byla kombinací působení vice laserů, stimulace bloudivého nervu, elektrostimulace, audiovizualni technologie, aromaterapie i oxygenoterapie. Laser podporuje regeneraci tkání, vcetně neuronů a tvorbu myelinu pro optimalni obnovu nervu. Dr. Crawford byl z Honzíka nadšený. Byl spokojený se současným pokrokem. Máme nastavený nový plán domácí péče, který se nyní zaměří spíše na pravou hemisféru. U Honzíka nyní pozorujeme celkové zlepšení pevnosti postoje, jemné motoriky a začíná konečně vydávat i zvuky. Věříme, že jsme na správné cestě.

27.8.2022

V Austin Center for Developing Minds jsme se včera potkali s výjimečným mužem. Tim Siegel je otec Luka Siegela, který měl v roce 2015 nehodu. Dlouhé roky spolu neúnavně bojovali o uzdravení. Bohužel Lukova cesta na zemi před rokem skončila. Obdivujeme sílu a dobré srdce Tima, který dál pomáhá potřebným dětem. Bylo nám ctí ho poznat osobně. ❤

23.8.2022

O víkendu jsme se opět po půl roce setkali s úžasnou rodinou Robera, která pro nás byla a stále je velkou inspirací na naší cestě za Honzíkovým uzdravením. Robertův příběh i zázračné uzdravování je velmi podobné. Ani Robertovým rodičům lékaři nedávali žádnou naději a oni jim stejně, jako my, odmítli věřit, že tohle je konec. Určitě máme obrovské štěstí a boží požehnání. Ale nezbytné je mít také obrovskou vůli, vytrvalost neustále jít za svým, svému cíli podřídit celý náš život, překonávat překážky, po každém pádu vstát a jít dál. Udržet si víru a odhodlání není vždy jednoduché.

Robertovi rodiče se nyní dokonce na půl roku přestěhovali do Austinu a žijí se svými dětmi v karavanu, aby mohli 3krát týdně chodit do Austin Center for Developing Minds na terapii.

Veříme, že naše děti jsou a budou tak silné, jako jsou jejich rodiče.

Děkujeme Robert’s Road- How You Can Pray and Help že jste tak úžasní. Dáváte naději nám i dalším rodinám.

Těšíme se na další setkání a zlepšení Honzíka i Roberta. ❤

16.8.2022

Začínáme 10ti denní intenzivní laserovou terapii v Austin Center for Developing Minds u Dr. Crawforda. První den byl pro Honzíka velmi náročný. Dnes už to bylo mnohem lepší. Terapie má 2 hodiny dopoledne a 2 hodiny odpoledne. Věnuji se mu doktoři, fyzioterapeuti. Všichni jsou velmi mili a přitom úžasně profesionální. Terapie se skládá z kombinace cvičení, laserové terapie, audio a videovizuálních prvků, elektrostimulace svalů aj.

Těšime se na pokroky. 😊

10.8.2022

Po 5 letech jsme na rodinné dovolené. Společně s Honzíkovou tetou Andrejkou a jejími dětmi jsme strávili nádherných 7 dnů u moře. Honzík byl poprvé na pláži a moc si to i s Evičkou užívali. Honzíka moc bavilo zkoušet chodit po písku a poslední den ušel minimálně 100 metrů v kuse po molu, kde se zastavoval a kontroloval rybáře, jak se jim daří chytat ryby. Andrejka nám vyfotila naprosto dokonalé fotky.

Společný čas s rodinnou je to nejcennější a my jsme neskonale šťastní, že Honzík přežil a tak naše rodina zůstala kompletní.

26.7.2022

Honzík úspěšně absolvoval 10 po sobě jdoucích ponorů v Kübeck - Hyperbarická a potápěčská medicína. Jedna expozice trvá 1 hodinu a 40 minut. Jsme vystaveni tlaku, jako je v 10 metrech pod vodou (1 ATM) a Honzík při tom dýchá maskou 100% kyslík. V komoře není možné mít žádnou elektroniku. Proto si s Honzíkem studujeme obrázkové knížky s tématikou dopravních prostředků, což je nejoblíbenější Honzíkův studijní materiál. 😊 Při “zanořování” Honzík vyrovnává tlak pomoci gumových bonbonků, piškotů a pití vody. Pokud má problém, ukáže si na ouško. Když nepomůže ani pití, zastavíme, počkáme, Honzík se opět napije, přerovná tlak a jede se dál. Po dosažení hloubky 10 metrů pod vodou se nasazují masky a Honzík v drtivé většině, po počátečních protestech, usíná. Rozhodně to není jednoduché, není to nejpříjemnější terapie, ale výsledky se dostavují, proto ji velmi rádi, s železnou pravidelností, opakujeme. Hodně nám pomáhá fantastický a profesionální personál hyperbarické komory. Všechny sestřičky jsou na nás hodné a technici Honzíkovi po komoře dovolí zmáčknout červený knoflík. 😊 První 4 ponory jsme absolvovali pod dohledem našeho nejoblíbenějšího pana doktora Štěpána Novotného. Neznám laskavějšího a ohromně zkušeného lékaře.

15.7.2022

Hlásíme, že chodítko má nového majitele. Na výzvu se ozvala první maminka malého Matea. Máme ohromnou radost, že můžeme takhle poslat kus naděje dál. Až chodítko Mateo nebude potřebovat, tak ho jeho maminka bude opět darovat dál. Jsme šťastní, že Honzík byl první z mnoha dalších dětí, kterým chodítko pomůže na jejich cestě k samostatné chůzi. Děkujeme obecne prospěšné společnosti Život dětem a všem laskavým dárcům. Díky vám je tohle všechno možné. ❤

5.7.2022

Honzík daruje chodítko REHA 2015 mustang vel. 2

Úplně první věc, kterou jsme Honzíčkovi mohli pořídit za peníze ze sbírky, kterou pro Honzíčka uspořádala obecně prospěšná společnost Život dětem, bylo chodítko REHA 2015 mustang vel. 2. Chodítko jsme objednali v srpnu 2021, ale kvůli koronaviru dorazilo až v lednu 2022, tedy je ještě rok a půl v záruce. Je jako nové. Chodítko je velikosti 2, má hrudní opěrku vel. 1, potah hrudníkové opěrky, sedačku, opěrku křížové kosti, mezinožní desku, vodící tyč pečovatele.

Jsme nadšeni, protože Honzík se zlepšil tak, že přešel na jiné chodítko, které neposkytuje tolik opory pro tělo. A protože se má dobro posílat dál, hledáme dívku nebo chlapce, kterému bychom mohli chodítko darovat. Zájemci, napište nám, prosím, zprávu na messenger fb stránky Uzdravení pro Honzíka nebo pošlete email na [email protected].

30.6.2022

Všechno nejlepší k narozeninám náš milovaný Honzíčku.

30.6.2022

Honzík dokončil 10denní intenzivní neurorehabilitaci v ARCADA NeuroMedical Center v Hranicích na Moravě, kterou doplňoval 2krát týdně kraniosakrální terapií u Inky Tiché. Honzík udělal obrovský pokrok. Začal pomocí úžasné fyzioterapeutky Tamary sám chodit s chodítkem bez opory těla. Vzdálenosti jsou krátké, koordinace zatím s asistencí a na zcela samostatnou chůzi to ještě nějakou dobu nebude. Ale opět jsme o obrovský kus dál. Takhle to vypadá, když se plní sny ❤.

4.6.2022

Dnes před 2 lety 4.6.2020 cca v 15:30 h se nám zhroutil celý svět.

Honzík však zázračně přežil a jde stále za svým i našim snem úplného uzdravení. Je nám jedno, jak moc šíleně a bláhově to zní. Pevně věřím, ze to dokáže.

Tyto dva roky byly naplněny bolestí, utrpením, překonáváním překážek a hodinami strávenými v nemocnicích, v autě na silnici, rehabilitacemi, expozicemi v hyperbarické komoře…

A zároveň to byly 2 roky naplněné láskou, vírou, radosti z pokroku, podporou rodiny a mnoha přátel i lidi nám neznámých, kteří se podíleli na sbírce obecně prospěšné společnosti Život dětem ❤.

Stále platí, že bychom nejraději tento den vymazali z kalendáře, protože navždy změnil život celé naší rodiny. Ale život není jen o tom, co se nám stalo. Důležitější je, jak se k tomu postavíme. A my nadále nepolevíme.

Zázraky se ději těm, kdo v ně věří.

Z hlouby duše všem děkujeme za podporu, modlitby a velkou lásku!

31.5.2022

Honzík celý duben a květen absolvoval 2-3krát týdně dvouhodinové neurorehabilitace v ARCADA NeuroMedical Center v Hranicích na Moravě a minimálně jednou týdně kraniosakrální terapii u Inky Tiché v Ostravě. Také absolvoval 5 denní ergoterapeutickou terapii a 5 denní logopedický výcvik v Ostravě. Tvrdá práce se vyplácí. Honzík se neustále zlepšuje a dělá nám tak obrovskou radost. Je prý pomalu připraven udělat další velký pokrok.

31.3.2022

Honzík absolvoval měsíční rehabilitační pobyt v Klimkovicích, kdy měl 14 dní speciální program Klim Therapy, což je 2,5 hodinová intenzivní neurorehabilitace a dalších 14 dní měl program Reha Klim, což je 1,5 hodinová neurorehabilitace. Honzík před rehabilitačním pobytem měl expozice v hyperbarické komoře a aplikaci kmenových buněk. V Klimkovicích absolvoval nově biofeedback, intenzivně pracoval s logopedkou na komunikaci pomocí iPadu a komunikační aplikace GO Talk Now. Výrazně se posunul v oblasti hrubé motoriky. Na chodítku mu fyzioterapeuti již odstranili držák trupu. Chození v chodítku navíc sám začal aktivně vyžadovat. Fyzioterapeutka s ním intenzivně pracovala na chůzi do boku, chůzi s berličkami a pohyb na odrážedle. Zatím je vše v začátcích, ale i tak je to úžasné, protože ještě před půl rokem toho nebyl schopný. Ergoterapeuti byli nadšeni z posunu v jemné motorice a kooperaci obou rukou.

19.2.2022

V lednu jsme při kontrole na ORL zjistili, že ventilační trubičky, které měl Honzík v ouškách na podporu vyrovnávání tlaku při ponorech v hyperbarické komoře, mu z ušních bubínků sice vypadly, ale v ouškách nadále zůstaly. Ihned jsme naplánovali operaci, při které by mu byly ventilační trubičky vyměněny. Nicméně termín operace byl stanoven až na konci února.

Vzhledem k tomu, že jsme měli naplánovány expozice před kmenovými buňkami a faktu, že dorozumívání s Honzíkem se díky znakování zlepšilo, jsme ponory zkusili i tak. Situaci však zkomplikoval zánět pravého ouška, který uvolněná ventilační trubička způsobila. Proto jsme museli ponory přerušit a Honzík dostal antibiotika. Na následné kontrole pan doktor zjistil, že jedna ventilační trubička sama vypadla a tu druhou se mu povedlo vyndat malým háčkem. Ouška byla zahojená, tedy dalším ponorům již nic nebránilo.

Naplánovanou operaci jsme zrušili s tím, že zkusíme ponory už bez ventilačních trubiček. Honzík všechny ponory absolvoval bez obtíží. Při zanořování poctivě jedl gumové sladkosti, prohlížel si knížku a ukazoval při obtížích na ouško. Technik vždy zastavil zanořování, Honzík se napil, vyrovnal tlak a jelo se dál. První den se zastavovalo velmi často, ale každý další den byl mnohem lepší než předchozí a ten poslední se už muselo zastavovat jen dvakrát.

Je neuvěřitelné pozorovat, co tak malý človíček všechno dokáže.

Děkujeme za trpělivost a profesionalitu celého týmu hyperbarické komory v Kladně.

10.2.2022

Honzík včera absolvoval pátou aplikaci kmenových buněk intravenózne a intratekálně v nemocnici v Malackách. Zákrok je nepříjemný a pro rodiče i děti stresující. Ale ty pokroky vážně stojí za to. V nemocnici zůstáváme vždy do druhého dne, aby byl Honzík pod lékařským dozorem. Všechno proběhlo v pořádku a odjíždíme domů.

Celému týmu nemocnice děkujeme za profesionální a lidský přístup. Moc si toho vážíme!

Do neděle musí mít Honzík klidový režim. Od pondělí opět započneme ponory v hyperbarické komoře v Kladně abychom podpořili účinek kmenových buněk.

30.1.2022

Honzík úspěšně absolvoval intenzivní 10denní neurorehabilitaci v ARCADA NeuroMedical Center s fyzioterapeuty Andrejkou a Martinem. Pracoval s nimi na chození v chodítku, obcházení nábytku a zpevnění celého těla a zlepšení stability.

Děkujeme Miloši Svobodovi a celému jeho týmu za cenné informace a úžasný profesionální a přitom přátelský přístup.

22.12.2021

Přejeme poklidné a požehnané prožití vánočních svátků. A do nového roku 2022 přejeme vše, co se špatně balí, a to pohodu, lásku, klid, naději a zdraví.

11.12.2021

Asi 8 dnů po nehodě nám lékaři řekli, že končí léčbu, protože žádná na Honzíkův stav již není. Měl zůstat v kómatu a s bolestivými opistotony (pokud neodezní) cca 10 let, než by zemřel na celkové vyčerpání. Podle EEG a magnetické rezonance mu šedá mozková kůra nevykazovala skoro žádnou aktivitu. Bylo to absolutní dno. Doktoři nedávali žádnou šanci.

A v tomhle nejhorším čase nám Honzíkova teta Andrejka poslala video Roberta, který měl skoro stejný osud. Byl v kómatu 4 měsíce a měl také opistotony. Probudil se v hyperbaricke komoře, dostal transplantaci kmenových buněk a po dvou letech se dokázal sám postavit. Byl pro nás světlem na konci tunelu. Dal nám to nejcennější NADĚJI. Dodnes je pro nás on a celá jeho úžasná rodina velkou inspirací.

Včera byl nádherný večer, kdy jsme se po roce a půl potkali, sdíleli informace, naše modlitby a přání. Děkujeme Robert’s Road - How You Can Pray and Help za krásný večer a hlavně za to, že jste!

10.12.2021

Honzík absolvoval pětidenní intenzivní laserovou terapii u Dr. Crawforda v The Austin Center of Developing Minds v Texasu. Dr. Crawford je funkční neurolog, nejprve Honzíka vyšetřil a zeptal se nás, co je našim nejbližším cílem, čeho bychom chtěli dosáhnout. Asi nejdůležitějším aktuálním naším cílem je verbální komunikaci s Honzíkem. Podle toho také Dr. Crawford nastavil terapii, která je, zjednodušeně řečeno, kombinací fyzioterapie, ale hlavně působení studeného laseru na specifické části těla (zejména na hlavě) a použití dalších technologií (vibrační přístroje, elektro stimulace). Celý proces probíhal velmi intenzivně, profesionálně, a zároveň ve velmi příjemné až domácké atmosféře. Každý den se nám Dr. Crawford věnoval osobně a další fyzioterapeuti. Na konci terapie jsme dostali doporučení na zakoupení dalších přístrojů, které jsme při terapii používali, ale hlavně podrobně vypracovaný plán domácí terapie a podrobné zaškolení s přístroji. Domácí plán terapie tedy také obsahuje kombinaci laseru, dalších přístrojů a cvičení. Denně nám cvičení zabere 3-4 hodiny a musíme cvičit 5 dnů v týdnu a 2 dny má Honzík na odpočinek. Honzík už během 5 dnů udělal pokrok při jednom z opakujících se vyšetření. Efekt terapie by měl nastat nejdříve za 14 dnů, ale Honzík se už pomalu mění. Zlepšila se sociální orientace, a hlavně začíná pomalu znakovat, což doposud odmítal. Celkově máme z terapie skutečně velmi dobrý pocit. Je to absolutně jiný způsob terapie, než jsme známe. Jsme nadšeni, že si veškeré přístroje odvezeme do Čech a můžeme s Honzíkem pracovat každý den.

29.10.2021

Díky financím ze sbírky mohl Honzík absolvovat měsíční rehabilitační pobyt v Klimkovicích, kdy měl 14 dní speciální program Klim Therapy, což je 2,5 hodinová intenzivní neurorehabilitace a dalších 14 dní měl program Reha Klim, což je 1,5 hodinová neurorehabilitace. Honzík před rehabilitačním pobytem absolvoval expozice v hyperbarické komoře v Kladně a aplikaci kmenových buněk v Malackách. V polovině měsíce se výrazně posunul v motorice. Podle fyzioterapeutky má krásnou techniku chůze. Poprvé pracoval na spideru a šlo mu to. Začal být mnohem pevnější, dokonce poprvé za celou dobu 10 minut sám aktivně šlapal na motopedu. Sice to již následně nezopakoval v takové délce, ale věříme že to je jen začátek. Honzík se posunul i psychicky. Snaží se komunikovat, pomáhat při oblékání, nabírat si jídlo lžičkou a držet si hrníček při pití. Výrazně se zlepšila práce rukou při sezení a snaze udržet rovnováhu, kterou díky poškození malého mozečku fakticky nemá.

Máme z pokroku Honzíka nesmírnou radost. Ze srdce děkujeme obecně prospěšné společnosti Život dětem a všem laskavým dárcům, kteří se na sbírce pro Honzíka podíleli. Velké poděkování tak0 patří všem lidem, kteří nemocným dětem pomáhají. Ani netušíte, kolik štěstí to dětem přináší. Má to smysl.

17.9.2021

Honzík absolvoval již třetí aplikaci darovaných kmenových buněk do páteřního kanálu i do žíly. Pobyt v nemocnici je vždy náročný, ale v Malackách se o nás velmi hezky vždy starají. Po aplikaci je nezbytné ležet a být v klidu, což je u Honzíka téměř nesplnitelný úkol. Naštěstí jsme měli po ruce nejoblíbenější pohádky s Krtkem, na které se Honzík vydrží poměrně dlouho dívat.

7.9.2021

Honzík absolvoval 7 expozic v Hyperbarické komoře Kladno, které připravily jeho tělíčko na aplikaci darovaných kmenových buněk. Honzík má v uších ventilační trubičky, takže s ponorem do 10ti metrů nemá problém. Nepříjemná je však kyslíková maska, na kterou si však v průběhu roku už pomalu začíná zvykat a i když v komoře nespí, je ochoten si ji na obličeji nechat. Honzík v komoře převážnou většinu času spí a když ne, věnuje prohlížení oblíbené obrázkové knížky s letadly, auty a bagry.

15.8.2021

Honzík absolvoval 10denní intenzivní neurorehabilitaci v Arcadě. Zde si také poprvé zkouší první chodítko. Fyzioterapeutky konstatují opětovné zlepšení a dávají rodičům naději, že bude Honzík chodit. Kdy je sice nejisté, a bude to asi ještě dlouho trvat, ale každé dobré zprávy dávají více energie jít za svým cílem. Honzík velmi rád chodí s dopomocí po schodech. Je opět mnohem více stabilní. Během rehabilitace používal speciální sluchátka Forbrain a moc se mu to líbilo. Začíná pomalu vokalizovat jednotlivé hlásky.

30.7.2021

V červenci 2021 je, na radu fyzioterapeutky Emílie Vallové, ukončena rehabilitace Vojtovou metodou. Honzíka již tato terapie neposouvá, spíše ho mentálně „rozhazuje“. Také je ukončeno Honzíkovo pravidelné sledování na kardiologii s tím, že se mu srdíčko vrátilo opět do normálu. Honzík oslavil společně se sestřičkou Evičkou svoje 3. narozeniny. Jelikož minulé narozeniny strávil na JIP v Ostravě v kómatu, je tato oslava pro rodinu obzvlášť významná.

30.6.2021

16.6.2021 Honzík absolvuje druhou aplikaci kmenových buněk a před i po, vždy 7 expozic v hyperbarické komoře v Kladně. Po této aplikaci se Honzíkovi zlepšili sociální dovednosti. Dle vývojové psycholožky, která ho od ledna 2021 sleduje, jeho aktuální vývojová úroveň psychomotorického vývoje odpovídá od 8. měsíce věku (expresivní složka řeči, pohybový vývoj) až po 18. měsíc věku v oblasti adaptivního vývoje a 24. měsíc v oblasti sociálního vývoje. Tedy by se dalo říct, že je do značné míry uvězněn ve vlastním těle.

31.5.2021

V dubnu a květnu 2021 je Honzík doma s rodinou. Nicméně nepolevuje v cvičení. 3krát týdně jezdí do Tišnov cvičit Vojtovu metodu a do toho 2krát denně cvičí s maminkou. Jednou týdně stále jezdí na TČM.

30.3.2021

Honzík v březnu 2021 opět absolvuje s maminkou intenzivní měsíční rehabilitační pobyt Reha motion v Klimkovicích. Zde přesně po měsíci po aplikaci kmenových buněk nastává viditelné zlepšení. Honzík je dokonce schopen i na pár vteřin sám stát s tím, že se přidržuje rukou opěry. Následují první pokusy o chůzi. Na konci rehabilitačního pobytu konstatují zlepšení všichni fyzioterapeuti, kteří s ním pracovali.

17.2.2021

Jsou Honzíkovi poprvé, na jeho vlastní krevní plazmě, aplikovány kmenové buňky od dárce, a to jak do mozkomíšního kanálu, tak intravenózně, tj. do žíly. Na radu MUDr. Štěpána Novotného, vedoucího lékaře z hyperbarické komory v Kladně, Honzík absolvuje 7 expozic v komoře, vždy před i po aplikaci kmenových buněk. Následně je nezbytné intenzivně rehabilitovat, aby se darované kmenové buňky uplatnily na správných místech v těle.

10.2.2021

Honzík opět absolvuje expozice v hyperbarické komoře. Stane se mu však nehoda, kdy si při lezení v postýlce omylem přišlápl PEG tak, že si ho vytrhl z bříška. Vzhledem k tomu, že již sám jí kašovitou stravu, rodiče se rozhodli mu ho znovu nenechat zavádět. Honzík pouze absolvuje jednodenní pobyt v nemocnici, protože mu vypadly ventilační trubičky z uší a tak pod celkovou narkózou dostává nové. Ventilační trubičky pomáhají vyrovnávat tlak v uších při zanořování v hyperbarické komoře.

30.1.2021

Honzík absolvuje 10ti denní intenzivní 2hodinovou neurorehabilitaci v Arcadě. Zde poprvé Honzík začíná jíst sám stravu ústy a umělou stravu do bříška dostává pouze ráno a večer před spaním. Na radu fyzioterapeutů rodiče kupují z USA speciální obleček Therasuit.

25.1.2021

Honzík má za sebou intenzivní 3 týdny. První týden strávil v Kladně a každý den měl expozice v Kübeck - Hyperbarická a potápěčská medicína. Ponory v hyperbarické komoře mají za úkol nabudit tělo a připravit ho na kmenové buňky. Všechny ponory absolvoval s dalšími dvěma úžasnými bojovníky a zároveň také „plaváčky“ 11ti letým Hynečkem a 6ti letým Matějem. Kluci byli bezvadní a ponory zvládli fantasticky. Mají úžasné a milující rodiče, kterým děkujeme za společný čas, pomoc a vzájemné sdílení! I když jim život taky pořádně naložil, jsou s nadějí, vírou a láskou dál. Jsoou pro nás velkou inspirací a těšíme se na další shledání.

Další týden se Honzík vrátil domů, aby ve středu dostal čtvrtou aplikaci kmenových buněk v nemocnici v Malackách. Bylo to náročné. Honzík už vše vnímá a ví, že to není nejoblíbenější procedůra. Ale zvládl to. Je to bojovník. Aplikaci kmenových buněk dostal ve stejný den také Hyneček.

Třetí týden jsme se vrátili zase na Kladno, aby Honzík s Hynečkem absolvovali další sérii expozic v Kübeck - Hyperbarická a potápěčská medicína. Kluci byli opět báječní a ponory zvládli bez problémů. Tyto expozice mají sloužit k tomu, aby se darované kmenové buňky podpořili v pohybu po těle a našly ty správná místa, kde se mají usadit a nahradit tak poškozené buňky.

6.1.2021

Honzík začíná pravidelně chodit ke klinické logopedce. Intenzivně se pracuje na tom, aby se znovu naučil jíst ústy, protože stále je závislý na umělé výživě, která je mu podávána břišní sondou.

18.12.2020

Honzík absolvoval 15 ponorů v hyperbarické komoře v Kladně. Postupně se mu začínají uvolňovat svaly v obličeji. Po odjezdu domů do Brna se těší s celou rodinou na společné Vánoce. Tyto jsou pro všechny zvlášť požehnané.

26.11.2020

Honzík absolvuje vyšetření u neurologa a EEG má prý jako zdravé dítě. Radost rodičů je obrovská.

23.11.2020

Od 23.10.2020 Honzík absolvuje s maminkou intenzivní měsíční rehabilitační pobyt Reha motion v Klimkovicích. Honzík je většinu času dost vyděšený, proto všechny procedury a cvičení absolvuje s maminkou. Každý den má intenzivní hodinovou fyzioterapii, dále jodobromové a perlivé koupele, masáže, vertikalizaci, motomed, arterapii. Nejvíc se mu líbí ergoterapie, snoezelen a k překvapení všech bazén. Honzíkovi se pomalu uvolňují ruce.

25.9.2020

Honzík se sám poprvé na krátkou chvíli posadil. Honzík má velkou touhu chodit, ale bohužel to není možné. Počáteční nadšení tak vystřídá Honzíkova nechuť k pokusům o postavování a chůzi. Pomalu se začínají vysazovat všechny léky, které Honzík vzhledem ke svému stavu musel dlouhodobě užívat. Extrémní fyzické vypětí opistotonů mělo za následek zvětšení srdečních stěn, které je pravidelně sledováno na kardiologii.

1.9.2020

Honzík začíná pravidelně 3x týdně jezdit na fyzioterapii vojtovou metodou k Emílii Vallové do Tišnova, 4krát denně cvičí „Vojtovku“ doma s maminkou, 2x týdně absolvuje TČM, a jednou týdně rehabilitaci Bobath. Velkou část dne tedy tráví čas v autě s maminkou, ale velké úsilí se vyplácí a postupně se mu uvoňují i spazmy v rukou.

15.8.2020

Domácí prostředí má na Honzíka velmi pozitivní vliv. Zhruba v polovině srpna se definitivně dle rodičů probírá z kómatu. Vše vnímá, reaguje na rodiče i sestřičku. Toto probuzení je tedy zhruba 4-5 týdnů od aplikace Honzíkovi vlastní pupečníkové krve. 11.8.2020 Honzík se začal usmívat i plakat.

7.8.2020

Honzík strávil jednu noc na oddělení ARO, kde lékaři zkontrolovali jeho stav a k velké radosti rodičů je propuštěn z nemocnice domů.

5.8.2020

Honzík je hospitalizován v Městské nemocnici v Kladně na oddělení JIP, jelikož je jeho stav stále vážný a vyžaduje kontinuální podávání léků. Každý den absolvuje expozici v Hyperbarické komoře. V komoře je vytvořen podtlak, jako by byl Honzík 10 metrů pod hladinou. Celý ponor vždy absolvuje s maminkou a o víkendech s tatínkem. Po počáteční nevolnostech, kdy Honzík neustále zvrací, se jeho stav pomalu začíná zlepšovat. Během pobytu v nemocnici pomalu ustupují opistotony a celé tělo se uvolňuje. Neurolog dle EEG konstatuje zlepšení. Také se začínají vysazovat kontinuální léky na bolest. Dne 5.8.2020 Honzík ukončil prvních 30 ponorů a je převezen z Kladna zpět do Dětské nemocnice v Brně. V tuto dobu už několikrát denně fixuje na pár vteřin oči, což je první dobré znamení.

8.7.2020

Po výrazné intervenci primaře ARO z Dětské nemocnice MUDr. Petra Dominika a MUDr. Elen Šťastné je Honzíkovi aplikována transfuze vlastní pupečníkové krve a kmenových buněk, které měl uschovány v bance od svého narození. Samotnou aplikaci provedl zkušený hematolog MUDr. Jiří Domanský. Honzík je první dítě, kterému byla jeho vlastní pupečníková krev aplikována kvůli poranění mozku. Následně Honzík odjíždí do Hyperbarické komory v Kladně.

2.7.2020

Den po návštěvě sestřičky Evičky a po šesté expozici v hyperbarické komoře nastal z pohledu maminky úplně první pokrok, kdy Honzík během fyzioterapie poprvé držel sám hlavičku. Fyzioterapeutka potvrdila, že se nejedná o spazmus, ale o činnost mozku. Fyzioterapie Honzíkovi pomáhaly od bolesti, takže s ním maminka začala cvičit intenzivně 4krát denně. Opistotony začaly pomalu ustupovat. 3.7.2020 Honzík opět odjíždí zpět do Dětské nemocnice v Brně.

1.7.2020

Dne 25.6.2020, téměř 3 týdny po úrazu, byla zahájena kyslíková léčba v hyperbarické komoře. Honzík absolvoval 7 expozic. V den Honzíkových 2 narozeniny ho poprvé navštívila jeho sestřička Evička a personál oddělení JIP uspořádalo Honzíkovi malou oslavu.

4.6.2020

Tento osudný den měl Honzík nehodu, při které tonul. Musel být resuscitován a letecky dopraven do FN Brno, kde lékařský tým bojoval o záchranu Honzíkova života.

Po třech dnech se podařilo hned napoprvé odpojit Honzíka od dýchacího přístroje a Honzík byl schopen dýchat sám.

Závažnost poškození Honzíkova mozku byla rozsáhlá. Začali se projevovat opistotony, což je známka těžkého poškození mozku. Honzíkovo tělíčko bylo zahnuto jako rohlík a celé spastické. Na zmírnění křečí nezabíraly žádné léky. Lékaři dali diagnózu hypoxické encefalopatie a koma vigille. Honzíkovi byla zavedena břišní sonda, tzv. PAG, kterým dostává umělou výživu. Dle konstatování lékařů byla léčba ukončena. Honzík byl označen jako paliativní pacient a rodičům bylo sděleno, že je možné střídat 4 druhy opiátů, pro zlepšení komfortu života. V tomto stavu prý pravděpodobně vydrží při dnešní technice cca 10 let. Lékaři doporučili zkusit hyperbarickou komoru. Honzíkovi byly zavedeny ventilační trubičky do uší, aby dobře vyrovnával tlak v komoře.

1.7.2018

Honzík se narodil 1.7.2018 jako zdravý chlapeček a mladší bráška své sestřičky Evičky. Dobře prospíval. Rád běhal, skákal, metal kozelce. Miloval auta, bagry a letadla.